18 Mart Çanakkale Zaferi
  25.03.2022

  Çanakkale nedir? Çanakkale, Türk milletinin ecdadının istiklal emanetini ve ülküsünü gelecek nesillere taşıyacağı bir ruhtur, şuurdur.

  Kahraman Türk ordusunun Çanakkale Cephesi'nde verdiği mücadele yalnızca Türk tarihinin değil bütün dünya tarihinin akışını etkileyecek derecedeydi. Bu cephede alınan galibiyet dünya ülkelerinin güç dengelerini değiştirmiş ve yüce Türk Milletinin belirleyici ve yönlendirici gücünü bir kere daha gözler önüne sermiştir.

  Adana 1 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu konferans salonunda 18/03/2022 tarihinde Çanakkale Zaferini anma etkinliği kapsamında; maske, mesafe ve hijyen kurallarına göre düzenlenen programa kurum personeli ve hükümlüler katıldı.

  Program, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale Savaşı’nda yaşamını yitirmiş aziz şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşu, İstiklal Marşı ile başladı.

  Programa Çanakkale Zaferinin tarihi ve önemini anlatmak üzere Çukurova Üniversitesi Tarih Bölümü Öğr. Gör. Sait DİNÇ konuşmacı olarak katıldı. Programın devamında kurum personeli Yunus TUTKUN Çanakkale türkülerini seslendirdi.

  Program, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Çanakkale Savaşı'nda yaşamını yitirmiş aziz şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve dualar eşliğinde son buldu.

  Adres

  Yürekli Mahallesi 20/7-B Sarıçam/ADANA

  Telefon

  0322 385 30 44- 45

  0322 385 30 47

  E-Posta

  adana.acikisaretadalet.gov.tr