Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  30 AĞUSTOS ZAFERE GİDEN YOL…
  29.08.2023

  30 AĞUSTOS ZAFERE GİDEN YOL…

   

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun temellerini atan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 101. yıl dönümü. Bu zafer, aziz milletimizin, yokluk ve yoksulluk içinde, büyük bir fedakârlıkla verdiği mücadelenin ve kararlılığının en büyük nişanesi olarak tarihe altın harflerle yazılmıştır.

   

  Bu vesileyle hükümlü ve personelin katılımıyla 29 Ağustos 2023 tarihinde saat 14.00’de Adana 1 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumunda 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliği düzenlenmiştir. Etkinlik öncelikle vatan uğrunda şehit ve gazilerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlamıştır. Ardından kurum öğretmeni Şahin ŞİMŞEK ‘30 Ağustos Zafere Giden Yol’ konulu konferansı vermiş ve son olarak Manevi Rehberlik Birimi İmam-Hatibi Selami FİDAN tarafından Atatürk ve Silah Arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimiz için toplu dua edilmiştir.

   

  30 Ağustos Zafer Bayramı, sadece bir zafer günü değil, aynı zamanda milli birlik ve beraberlik ruhunun da en güçlü şekilde hissedildiği bir gündür. Bu bayram, milletimizin ortak değerlerini ve ilkelerini yeniden hatırladığımız, geçmişten geleceğe uzanan bir köprü kurduğumuz bir gündür.

   

  Bu zafer, bize milletçe birlik ve beraberliğimize sıkı sıkıya sarılmamızın, bağımsızlığımıza ve özgürlüğümüze sahip çıkmamızın önemini hatırlatmaktadır. Bizler, bu ruhu yaşatarak, ülkemizi daha da ileriye götürmek için var gücümüzle çalışacağız.

   

  30 Ağustos Zafer Bayramı'mız kutlu olsun!

   

  Adres

  Yürekli Mahallesi Kürkçüler Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Sarıçam/ADANA

  Telefon

  0322 385 30 44- 45

  0322 385 30 47 Faks

  E-Posta

  adana.acikisaretadalet.gov.tr