Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Adana Adalet Halk Kütüphanesi Açılış Töreni
  06.12.2023

  Adana Adalet Halk Kütüphanesi Törenle Açıldı

        5 Aralık 2023 Salı günü, Saat 10.30’da Adalet Bakanımız Yılmaz TUNÇ ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY’un katılımıyla Türkiye geneli Adana Adalet Halk Kütüphanesinin de arasında bulunduğu 8 Adalet Halk Kütüphanesinin toplu olarak çevrimiçi (online) açılış programı yapılmıştır.

       Açılışa Adana Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Bilal GÜMÜŞ, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali ÇOLAK, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan KARALAR,  Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mehmet TORUN, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı  Hakan KUZU, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Bestami TEZCAN, Cumhuriyet Başsavcı Vekili    Taşkın ÇÖREKLİ, Adana Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Savcısı  Zafer SEÇKİN, Adana Suluca Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Savcısı Osman İLKUTLİ, Alparslan Türkeş Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü      Prof. Dr. Mehmet TÜMAY ve diğer il protokolü katılmıştır.

       Açılış bakanlarımızın himayesinde sırasıyla kütüphanelere bağlanarak çevrimiçi olarak yapılmış toplu olarak kurdele kesimi gerçekleştirilmiş akabinde kütüphane protokol heyetince gezilerek incelemelerde bulunarak tören sona ermiştir.

  Kütüphane Hakkında;

        Adana Adalet Halk Kütüphanemiz, Adana Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü içinde 1. Katı Adana Adalet Mesleki Eğitim Merkezi, 3. Katı Personel Eğitim Merkezi (Yerinde Eğitim) olan binanın 2. Katında 335 m2 net kapalı alanla hizmet verecek.

        Kütüphanemiz Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı 24 Ekim 2019 tarihinde imzalanan işbirliği protokol kapsamında ve Kültür Turizm Bakanlığı tarafından Cumhuriyetin 100. Yılına özel 100 yeni kütüphane projesinin bir parçası olarak yapılmıştır.

        Kütüphanemizde 750 Çocuk ve Gençlik Kitabı ve 11250 Yetişkin Kitabı olmak üzere toplam 12000 Kaynak bulunmaktadır. Yaklaşık 15 çeşit süreli yayın bulunmaktadır. Ayrıca kütüphanemizin kitap kapasitesi 30.000 adete kadar çıkarılabilir durumdadır.

         Kütüphaneye olan ilgiyi artırmak amacıyla 7 adet satranç takımı yetişkin bölümünde kullanıcı hizmetine sunulmuştur.

  Kütüphanemizde;

  Yetişkin Bölümü

  0-6 Yaş Çocuk Bölümü

  Kitap Tahlil Bölümü

  Süreli Yayınlar Bölümü

  Teknik Hizmetler Bölümü

  Olmak üzere 5 bölümden oluşmaktadır ve her yaş grubuna hitap etmektedir.

   

         Adana Ağır Ceza Bölgesinde bulunan 11 ceza infaz kurumunda (2’si açılış hazırlığında) barındırılan 8102 hükümlü ve tutuklunun yanı sıra personel ve yakınları faydalanacaktır.

  Adres

  Yürekli Mahallesi Kürkçüler Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Sarıçam/ADANA

  Telefon

  0322 385 30 44- 45

  0322 385 30 47 Faks

  E-Posta

  adana.acikisaretadalet.gov.tr