Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  KAMPÜSTE KIZILAYA KAN BAĞIŞI…
  17.10.2022

  KAMPÜSTE KIZILAYA KAN BAĞIŞI…

   

  Adana Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde kan bağışı haberine geçmeden önce kan bağışı konusunda çekinceleri olanlar için;

  Kan bağışı, 15 – 20 dakika gibi çok kısa bir sürede gerçekleşebilen bir olaydır. Alkol kullanmayan ve bulaşıcı hastalığı olmayan 18 – 64 yaş arası her sağlıklı birey kan verebilir. 15 – 20 dakika gibi kısa bir sürede kan bağışında bulunduğumuzda, hem bağışı yapan kişi hem de binlerce kişi bu bağıştan fayda görür. Kan bağışı yapan kişide tansiyon yüksekliği düşeceği için kalp krizi, felç geçirme riski azalmaktadır.

  Aynı şekilde kanında demir miktarı yüksek kişiler, kan bağışı yapmaları sonucunda bu yüksek miktardaki demir azalacağı için kanser riski de azalmaktadır.

  Yorgunluk, stres, baş ağrısı ve yüksek tansiyon gibi bulgular ortadan kalkmaktadır. Yani kan veren kişi huzur bulmaktadır.

  Trafik kazaları ve kanamalı ameliyatlarda da kan stoğumuzun yeterli olması gerekmektedir. Kan bağışında bulunan kişi hem kendisi için hem de çevresi için fayda sağlamaktadır.

  Bu vesileyle  Adana 1 Nolu Açık Ceza İnfaz Kurumu  ve Adana Kızılay Kan Merkezi işbirliğinde kan bağışının önemine dikkat çekmek ve toplumsal farkındalığı arttırmak için 13/10/2022 tarihinde Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü içerisinde açılan stant ile  kan bağışı organizasyonu gerçekleştirilmiştir.  

  Kan bağışına kampüs içerisinde bulunan Ceza İnfaz Kurumlarında görevli personeller ile Cezaevi Tabur Komutanlığına bağlı askeri personel katılmışlardır.  

   

  Adres

  Yürekli Mahallesi Kürkçüler Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Sarıçam/ADANA

  Telefon

  0322 385 30 44- 45

  0322 385 30 47 Faks

  E-Posta

  adana.acikisaretadalet.gov.tr